Обсуждают...
Опрос посетителей
Чего не хватает на сайте?

Booking.com
27 ноя 21:28Театры

Киевский цыганский театр "Романс"

О театре "Романс"


Киевский государственный театр Ордена Николая Чудотворца
"Романс"
(музыкально-драматический цыганский театр)

Единственный в своём роде на Украине государственный музыкально-драматический цыганский театр, работающий в жанрах классического романса, национального фольклора и музыкальной драматургии был создан в 1993г.

В 2003г. решением Киевской городской государственной администрации театру "Романс" присвоен титул государственного учреждения культуры.

В основу циклу романсів Богатирьова на вірші Богдановича покладені п'ять віршів з різним вмістом - від радісного гімну молодості і життя "Маладия гади" до скорботного, похмурого вірші "Над магiлай". У циклі використано вірш "3 пісень білоруського мужика", яскраво розкриває нерозв'язний конфлікт між багатими і бідними, і чудове патріотичний твір "На чужине". При всій різноманітності тематики віршів у циклі намічається одна трагедійна лінія - від світла і радості до скорботи. У зв'язку з цим найбільший контраст спостерігається між першим і останнім романсом. На всьому протязі циклу цей контраст поступово наростає. Така угруповання текстів викликає асоціації з основними етапами життя людини. Навіть короткий огляд деяких циклів А. В. Богатирьова дає уявлення про різноманітність тем і жанрів, що привертають увагу композитора. Тут любовна і громадянська лірика, філософські та соціальні теми. У більшості творів яскраво розкривається світ людини - гуманіста, патріота, борця, втілюються риси, властиві нашому сучасникові.

 

Романси - це камерно-вокальні твори, що створюються композиторами на літературний текст для виконання голосом у супроводі інструмента, частіше фортепіано, але можливі варіанти супроводу - гітари, арфи, камерно-інструментальних ансамблів. Ці проіеведенія часто короткі за обсягом, голос їх негромок і звернений найчастіше до невеликої аудиторії слухачів.Батьківщиною романсу є Іспанія. Саме там у XIII-XIV століттях у творчості мандрівних поетів-співаків утвердився новий пісенний жанр, що з'єднав у собі прийоми речитативу, співучого, мелодичного начала і мімічного танцю. Пісні співаків-трубадурів виконувалися рідною романському мовою. Звідси і пішла назва «романси», що визначало не тільки особливий жанр віршованого тексту, виконавські традиції, але і характерний тип мелодії у супроводі музичного інструмента.У XV столітті, з розвитком ліричної, особливо придворної поезії, в Іспанії стали здійснюватися видання романсові збірок - так званих романсеро. Зближуючись з народним мистецтвом, романс збагачувався новими рисами, ставав популярним демократичним жанром, зберігаючи, на відміну від іспанської народної пісні, свої специфічні риси. Якщо пісня могла бути виконана як солістом, так і хором і в супроводі музичних інструментів і без них, то романс виконувався одним (рідше двома) солістом і обов'язково з інструментальним супроводом: у прідіворних колах це була віуелу, в демократичних - частіше іспанська гітара.До країн Західної Європи романс проник спочатку як жанр літературний, поетичний, але поступово впровадився і як жанр музичний, утворивши у вокальній музиці різних країн самостійний напрям.

 

Сайт

 

Телефон:
38 (044) 241-8797, 455-3737

Адрес:
пр-т Победы, 38

E-mail:
amala@ukr.net


У нас на сайте вы можете купить сумки по отличной цене.
Источник: http://starozhitnosti.kiev.ua/


Добавить комментарий
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.