Обсуждают...
Опрос посетителей
Чего не хватает на сайте?

Booking.com

Найважливіші терміни, які має знати кожен мандрівник!

travelabr.

 

Поступово "крокуємо" в Европу, тож варто згадати деякі важливі скорочення які можна зустріти подорожуючи світом.

One way ticket популярною була пісня групи Eruption в далекі 90ті, коли мало хто знав про "квиток в одну сторону" і безтурботні подорожі. А сучасні мандрівники мають володіти специфічною досить лексикою. Розглянемо? :)

Найважливіші терміни, які має знати кожен мандрівник!

one way ticket

Де використовується: авіаперельоти (частіше) і в цілому будь-які трансфери. Часто використовують скорочення OW.
Що означає: квиток в один бік.

round trip
ticket


Де використовується: авіаперельоти (частіше) і в цілому будь-які трансфери. Часто використовують скорочення (RT)
Що означає: квиток туди-назад.

open-jaw
ticket


Де використовується: авіаперельоти.
Що означає: квиток, точніше маршрут «туди-назад», коли пасажир летить назад з пункту, відмінного від пункту прильоту, або прилітає в пункт, відмінний від пункту вильоту. Приміром, ви купуєте квиток Київ - Амстердам, Париж - Київ.

stopover

Де використовується: авіаперельоти.
Що означає: навмисна зупинка на маршруті між місцем вильоту і місцем призначення на термін 24 години і більше через відсутність у день прибуття стикувального рейсу або на прохання пасажира. Пояснимо. Приміром, у вас квитки Київ - Рим - Ріо-де-Жанейро. В умовах тарифу зазвичай прописується можливість стоповера. Отож, якщо така є, ви можете, приміром, прилетіти в Рим, залишитися там на день/два (зрозуміло, за наявності візи) і тільки потім летіти в Ріо.

gate

Де використовується: авіаперельоти
Що означає: вихід на посадку до літака. Зазначений буде на вашому посадковому талоні. Скажемо, gate 35.

"плече"

Де використовується: авіаперельоти.
Що означає: відрізок маршруту при перельоті. Приміром, дано переліт Київ - Амстердам - Нью-Йорк. Отож, Київ - Амстердам і Амстердам - Нью-Йорк - це плече.

overbooking

Де використовується: авіаперельоти, готелі.
Що означає: з англійської буквально перекладається як надбронювання чи перебронювання. Приміром, авіакомпанія продала на рейс більше квитків, ніж може вмістити пасажирів борт літака. Або готель продав більше номерів, ніж є.

check-in

Де використовується: авіаперельоти, готелі
Що означає: якщо йдеться про готелі, то check-in - це процедура реєстрації під час заїзду. Скажімо, коли бронюєте готель, побачите позначку «check-in time 12:00» (наприклад). Це означає, що вам будуть раді після обіду, а раніше заселення не бажане. Також чекінитися можна і на рейс. Є сheck-in в аеропорті (коли ви приходите з квитком на стійку реєстрації й одержуєте свій посадковий), а є on-line сheck-in (коли ви реєструєтеся за 24 години до рейсу по інтернету і самі роздруковуєте свій посадковий).

check-out

Де використовується: готелі
Що означає: виселення з готелю. У більшості готелів check-out time строго регламентований і за його недотримання можуть попросити доплатити.

single

Де використовується: готелі
Що означає: категорія номера за одномісного розміщення в готелі. Найчастіше це номер з одним спальним місцем, але в деяких випадках туристів, що забронювали single, селять у номері з двома окремими ліжками без підселення.


double

Де використовується: готелі
Що означає: категорія номера за двомісного розміщення в готелі. Зверніть увагу, що в більшості випадків під даблом розуміють номер з двом пальним ліжком.

twin

Де використовується: готелі
Що означає: категорія номера за двомісного розміщення в готелі. Тільки, на відміну від дабла, під твіном розуміють номер з двома односпальними ліжками.

dorm

Де використовується: готелі, хостели
Що означає: ліжко в загальному номері в хостелі. Скажімо, заходите на сайт хостела і бачите 4 Bed Mixed Dorm. Це означає, що вам пропонують ліжко в номері на 4 людей.Ваша реклама могла бы быть тут!

Источник: (Матеріал створено на основі статті з ресурсу tochka.trevel


Добавить комментарий
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.