Прем’єра «На дні» в Театрі на Подолі

Booking.com

‘And she’s buying the stairway to heaven’ – співав Роберт Плант з Led Zeppelin 30 років тому під акустичний акомпанемент Джиммі Пейджа — один з найбільш впізнаваних в історії рок-музики. Оригінальну кавер-версію культової пісні пропонує Театр на Подолі, даючи в придачу ще й виставу за п’єсою Горького.

Прем’єру «На Дні» в Театрі на Подолі можна подивитись сьогодні о 19:00.

Фабула

У нічліжці доля зводить тих, хто викинутий з життя: жебраків і бандитів, збанкрутілого графа і трудягу слюсаря з чахоточною дружиною, актора-невдаху і крадія. Знаходячись на самому дні життя, вони змирилися з долею і  раз у раз топлять в алкоголі свій розпач. І от несподівано на цьому узбіччі життя з’являється старий мандрівник, уособлення волі і мудрості. Він вселяє в героїв надію на краще. Та чи потрібна вона їм, якщо вибратися з цієї халепи допоможе, хіба що, драбина в небо…

Постановка

Нічліжку зображено дуже реалістично: моторошною і гнітючою, вона навіює настрій безвихідності. І хоча є декілька драбин, що символізують примарну можливість вибратися, ніхто з героїв так і не підіймається по них на самий верх. Це вдається лише романтику-актору, який насправді помирає.

‘Stairway to heaven’ чути практично весь спектакль. Час від часу герої то беруть гітару і награють знайомий мотив, то читають уривки вірша, що є російськомовною інтерпретацією тексту пісні. А на фоні постійно грає її інструментальна версія.

Фінал же  стає яскравою життєстверджувальною крапкою. Звістка про смерть не завершує спектакль, а лише передує його кульмінації. Ансамбль акторів вистави виконує пісню від початку до кінця, під дві гітари, флейту і скрипку, всі задіяні у цьому своєрідному «джемі».

Персоналії

Віталій Малахов, режисер вистави і художній керівник театру, який три роки тому став ще й народним артистом України, зробив чудову роботу. Адже вистава не видається нудною, як це часто буває з класикою, тим паче тригодинною. До того ж він зняв своєрідну театральну анафему з Горького, чиї твори через радянізованість, а отже неактуальність не ставилися багато років.

Вибір акторів теж вдалий. Переконливо виглядає Василь Кухарський, Ігор Волков, Сергій Бойко. Не підкачала і Даша Малахова – донька режисера і ведуча ранкового шоу на Інтері: з роллю «стєрвочки», що мститься екс-коханцю, вона справилася на відмінно.

Варто відмітити і Олександра Клаунінга. Його роль була другорядною і не дуже яскравою, проте саме його авторству належить перекладений текст ‘Stairway to heaven’, що вийшов дуже поетичним.

«Выбирай свою лестницу в небо» — закликають актори. Якщо є бажання вийти з театру з повною головою думок і питань типу «Для чого?» і «Чому?» — Вам сюди.

Свидомо.

Booking.com
Оцените статью
Добавить комментарий