Музей гетманства

Музей Гетьманства Музеи
Booking.com

Музей гетманства в Киеве повествует об одной из наиболее интересных вех в истории Украины – эпохе гетманской власти. Здесь находится более 6 тысяч экспонатов, связанных с правлением гетманов. К постоянной экспозиции относятся 4 зала, посвященные Ивану Мазепе, Богдану Хмельницкому, Пилипу Орлику и Павлу Скоропадскому. В других помещениях здания часто организовывают временные выставки.

11 березня 1993 року було створено Музей гетьманства

З метою правдивого висвітлення проблем державотворення в Україні, надання неупередженої оцінки її видатних діячів, розкриття специфічної форми правління – Гетьманщини та її адміністрації – 11 березня 1993 року розпорядженням Представника Президента України в м.Києві було створено Музей гетьманства.
Музей гетьманства – це державний культурно-освітній та науково-дослідний заклад історичного профілю, осередок пам’яток матеріальної та духовної культури пов’язаних з історією та традиціями козацько-гетьманської доби.

Музей міститься у будинку-пам’ятці архітектури кінця ХVІІ — з надбудовами в ХІХ ст

Музей міститься у будинку-пам’ятці архітектури кінця ХVІІ — з надбудовами в ХІХ ст., відомому в Києві як «будинок Мазепи”. Який було відреставровано за рахунок фінансування київської міської державної адміністрації, Благодійного Фонду Івана Мазепи. Важливу роль у цьому процесі відіграли представники української діаспори, провідне місце серед яких посідає визначний український громадський діяч із США Маріян Коць.

Основними завданнями Музею є збереження пам’яток історії та культури України

Основними завданнями Музею є збереження, комплектування, вивчення і використання пам’яток історії та культури України козацько-гетьманської доби та висвітлення проблем державотворення в Україні.
І з часу свого заснування Музей активно працює над поставленими проблемами: проводяться численні історико-тематичні, художні виставки, науково-практичні конференції, дискусії, громадські і мистецькі заходи. Періодично відбуваються засідання дискусійного клубу «Гетьманська вітальня”. Постійно діють історико-меморіальні виставки «Гетьман Іван Мазепа”, „Пилип Орлик – Гетьман, автор першої демократичної конституції України” і «Павло Скоропадський та Українська держава 1918 року”.
Фонди Музею налічують понад 6000 експонатів
 

04070
ст.м. Контрактова площа  вул. Спаська, 16-б

Телефони для довідок: тел. 425-55-49,
тел.факс. 462-52-90

Працюємо щоденно з 10.00 до 17.00

Вихідний — п’ятниця
Екскурсію бажано замовити за 1–2 доби
Сайт музея
Booking.com
Оцените статью
Добавить комментарий