Мы стали создавать музей из первой экспозиции „Забвению не подлежит”, какая открылась 30 ноября 2001 года. Был изготовлен плакатный вариант экспозиции, которая состояла из 54 плакатов размером 1х0.5 м и к экспозиции выданный путеводитель для преподавателей и экскурсоводов на трех языках. Таких комплектов было отпечатано 750 в 2003 году. Экспозиция была переведена и отпечатана еще 150 комплектов английским языком. Украиноязычные комплекты за распоряжением Президента были распространенные бесплатно по всем районам Украины. Англоязычная выставка была распространена по разным державам мира и 70 комплектов передано министерству иностранных дел, которые были переданы представительствам заграничных посольств. Роман Николаевич Круцик представлял экспозицию в 29 городах США, в том числе в штаб-квартире ООН, в 20 городах Канады и в 15 городах Англии
Экспозиция музея
Сделана выставка «Украинские Соловки», «Киевский Мартеролог», «Языковая экспозиция», «Сломанные доли и репрессии, относительно духовенства и верующих». Кроме того, собранная библиотека свыше 4000 уникальных изданий, видеотека – 1200 фильмов. Все экспозиции расположены на 128 стендах в 3-х залах.
Київська міська організація Всеукраїнського Товариства «Меморіал» ім.В.Стуса є однією з найдієвіших громадських організацій столиці.
Київський «Меморіал» нараховує більше 400 членів різного віку та соціального стану. Членами «Меморіалу» є професори, пенсіонери, студенти, робітники і службовці, журналісти і інженери, політичні і громадські діячі.
Основні напрямки діяльності Київського «Меморіалу»
Основними напрямками діяльності Київського «Меморіалу» є дослідницький і просвітницький.
Дослідницький
Київський «Меморіал» займається дослідженням репресій і геноциду українського народу в 20 ст. Результатами дослідницької роботи стали дестяки публікацій, віднадено маса архівних документів. Ця робота вилилась у створення трьох експозицій:
Експозиції
- «Забуттю не підлягає. Хроніка комуністичної інквізиції 1917-1991». Експозиція дає максимально повну хронологію про перебіг, темпи, розмір і логіку комуністичних репресій в Україні. Виставлялась в Україні, Росії, країнах Заходу, де отримала високу оцінку громадськості та урядів країн.
- «Київський мартиролог». Експозиція містить інформацію про знищені в 20 ст. архитектурні споруди Києва, їх зображеннями.
- «Українські соловки». Експозиція зроблена на базі грунтовного фоторепортажу та історичного дослідження про комуністичні табори на Соловках, їх історію, побут, вигляд. Подано інформацію про долю українців. ув\’язнених в таборах на Соловках. Окремо приділено увагу «розстріляному відродженню» — плеяді молодих українських митців та яскравої інтелігенції, знищеної більшовиками
Названі експозиції та відеотека доступні для вільного безкоштовного перегляду в приміщенні Київського «Меморіалу». Щомісяця десятки організованих груп зі шкіл, середніх та вищих навчальних закладів відвідують музей.
- Відеотека
Київський «Меморіал» зібрав відеотеку з більше як ста найменувань документальних стрічок та художніх фільмів на історичну тематику досілджуваного періоду.
- Бібліотека
В бібліотеці Товариства є близько двох сотень книжоку на репресивну тематику та раритетних книг, виданих в діаспорі в рамках спроб протидіяти більшовицьким репресіям в Україні.
- Просвітницький
Вище названі експозиції та відеотека доступні для вільного безкоштовного перегляду в приміщенні Київського «Меморіалу». Щомісяця десятки організованих груп зі шкіл, середніх та вищих навчальних закладів відвідують музей.
Експозиція «Забуттю не підлягає» видана в плакатному варіанті і розповсюджена по всіх областях, історичних музеях та переважній більшості ВУЗів України.
Вся информация о Музее
ул.. Стельмаха, 6а
тел 258-00-71
10.00-18.00, кроме воскресенья и понедельника
Вход бесплатный
сайт музея