Забвению не подлежит

Забвению не подлежит Музеи
Booking.com

Мы стали создавать музей из первой экспозиции „Забвению не подлежит”, какая открылась 30 ноября 2001 года. Был изготовлен плакатный вариант экспозиции, которая состояла из 54 плакатов размером 1х0.5 м и к экспозиции выданный путеводитель для преподавателей и экскурсоводов на трех языках. Таких комплектов было отпечатано 750 в 2003 году. Экспозиция была переведена и отпечатана еще 150 комплектов английским языком. Украиноязычные комплекты за распоряжением Президента были распространенные бесплатно по всем районам Украины. Англоязычная выставка была распространена по разным державам мира и 70 комплектов передано министерству иностранных дел, которые были переданы представительствам заграничных посольств. Роман Николаевич Круцик представлял экспозицию в 29 городах США, в том числе в штаб-квартире ООН, в 20 городах Канады и в 15 городах Англии

Экспозиция музея

Сделана выставка «Украинские Соловки», «Киевский Мартеролог», «Языковая экспозиция», «Сломанные доли и репрессии, относительно духовенства и верующих». Кроме того, собранная библиотека свыше 4000 уникальных изданий, видеотека – 1200 фильмов. Все экспозиции расположены на 128 стендах в 3-х залах.

С 2001 года ежегодно музей посещают до 15 тысяч старшеклассников и студентов. Работают 2 экскурсовода и после экскурсии предлагается просмотр фильма для закрепления материала. В прошлом году за 5 месяцев силами общества в областных государственных архивах и архивах СБУ собранно в цифровом варианте до 70 тыс. документов с тематикой против украинского крестьянства большевистской оккупации. В настоящий момент заканчиваем и до 22 января открываем экспозицию „Народная война” о крестьянских восстаниях на Украине 1917-1933 годов. Также к этой дате совместно со службой безопасности Украины в музейном зале устанавливаем компьютеры и открываем электронный архив документов (200 тыс. документов). Помогали создавать школьные музеи.

Київська міська організація Всеукраїнського Товариства «Меморіал» ім.В.Стуса є однією з найдієвіших громадських організацій столиці.
Київський «Меморіал» нараховує більше 400 членів різного віку та соціального стану. Членами «Меморіалу» є професори, пенсіонери, студенти, робітники і службовці, журналісти і інженери, політичні і громадські діячі.

Основні напрямки діяльності Київського «Меморіалу»

Основними напрямками діяльності Київського «Меморіалу» є дослідницький і просвітницький.

Дослідницький

Київський «Меморіал» займається дослідженням репресій і геноциду українського народу в 20 ст. Результатами дослідницької роботи стали дестяки публікацій, віднадено маса архівних документів. Ця робота вилилась у створення трьох експозицій:
Експозиції

  1. «Забуттю не підлягає. Хроніка комуністичної інквізиції 1917-1991». Експозиція дає максимально повну хронологію про перебіг, темпи, розмір і логіку комуністичних репресій в Україні. Виставлялась в Україні, Росії, країнах Заходу, де отримала високу оцінку громадськості та урядів країн.
  2. «Київський мартиролог». Експозиція містить інформацію про знищені в 20 ст. архитектурні споруди Києва, їх зображеннями.
  3. «Українські соловки». Експозиція зроблена на базі грунтовного фоторепортажу та історичного дослідження про комуністичні табори на Соловках, їх історію, побут, вигляд. Подано інформацію про долю українців. ув\’язнених в таборах на Соловках. Окремо приділено увагу «розстріляному відродженню» — плеяді молодих українських митців та яскравої інтелігенції, знищеної більшовиками

Названі експозиції та відеотека доступні для вільного безкоштовного перегляду в приміщенні Київського «Меморіалу». Щомісяця десятки організованих груп зі шкіл, середніх та вищих навчальних закладів відвідують музей.

  • Відеотека

Київський «Меморіал» зібрав відеотеку з більше як ста найменувань документальних стрічок та художніх фільмів на історичну тематику досілджуваного періоду.

  • Бібліотека

В бібліотеці Товариства є близько двох сотень книжоку на репресивну тематику та раритетних книг, виданих в діаспорі в рамках спроб протидіяти більшовицьким репресіям в Україні.

  • Просвітницький

Вище названі експозиції та відеотека доступні для вільного безкоштовного перегляду в приміщенні Київського «Меморіалу». Щомісяця десятки організованих груп зі шкіл, середніх та вищих навчальних закладів відвідують музей.

Експозиція «Забуттю не підлягає» видана в плакатному варіанті і розповсюджена по всіх областях, історичних музеях та переважній більшості ВУЗів України.

Вся информация о Музее

ул.. Стельмаха, 6а

тел 258-00-71

10.00-18.00, кроме воскресенья и понедельника

Вход бесплатный

 

сайт музея

Booking.com
Оцените статью
Добавить комментарий